KONST / Litografier / Färglitografi 7797188
*
nr 779 7188
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Färglitografi , Albert Johansson (1926-1998), 43/260, signrad, -76, motivets mått: 36x49
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 17:19:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 17:25:06
1
300 kr
24/9 17:07:46
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad signrad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs mer om Albert Johansson
nr 779 7188
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Färglitografi , Albert Johansson (1926-1998), 43/260, signrad, -76, motivets mått: 36x49
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 17:25:06 | 1 | 300 kr |
24/9 17:07:46 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk mÃ¥lare född 1926, död 1998.Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad signrad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15